Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Západními Čechami se prohnaly silné bouřky

Panující vedro vystřídaly lokální bouřky. Do Čech přišly přes Plzeňsko. Odpoledne tam přívalový déšť zaplavil sklepy několika rodinných domků, na Klatovsku blesk zapálil suchou trávu a vítr na několika místech kraje vyvrátil stromy. Kvůli očekávanému dešti a bouřkám se sice ochladí, ale koncem týdne Česko znovu zasáhnou tropické teploty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prší | Foto: Jan Rosenauer

Odpoledne se prudký vítr s přívalovým deštěm přehnal Plzeňským krajem. Hasiči museli čerpat vodu z několika sklepů, především na severu regionu. Kanalizace v několika obcích nezvládala množství dešťové vody.

"Sklepy tří domů byly zatopeny v Kozojedech. V Horní Bříze došlo k zatopení sklepa, stále se tam stahovala voda, takže tam musel být vyslán i přívěs s čerpadlem. Hasiči zasahovali také na Klatovsku, kde v obci Malé Vísky došlo k požáru suché trávy po úderu blesku, a likvidovali i spadlý strom u obce Koryta," řekl Českému rozhlasu mluvčí krajských hasičů František Vaško.

Na jihu Moravy dnes počasí naopak lámalo teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku, kde se teplota vyšplhala na 31,9 stupně Celsia. Teplotní rekordy padly i na dalších místech v Jihomoravském a Olomouckém kraji.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme