Západočeská policie zveřejní na webu neobjasněné případy

Dosud neobjasněné, ale i úspěšně vyšetřené kriminální případy začala na svém webu zveřejňovat západočeská policie. Doufá, že jí lidé pomůžou při objasňování těch nejzávažnějších trestných činů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v akci | Foto: Honza Ptáček

Na webu bude policie zveřejňovat nejzávažnější trestné činy, hlavně vraždy nebo pokusy o ně. Časem by je mohly doplnit detaily například k neobjasněným loupežím.

Podle kriminalisty Radovana Macáka veřejnost čas od času skutečně kriminalistům pomůže. Cílem internetové prezentace je dát lidem k případům co nejvíc informací.

"Zaprvé chceme zveřejňovat případy neobjasněné tak, abychom tam dali co nejvíc detailů, protože i když jsme to prezentovali přes noviny, televizi a tak dále, tak stejně informací k případu šlo minimum. Zadruhé jsme rozhodli, že tam občas dáme i objasněný případ, abychom se i trochu pochlubili, že se něco povedlo," vysvětlil Macák.

Policisté už například na webových stránkách uvedli detaily k odloženému případu vraždy mladé ženy. Její tělo se našlo před šesti lety na Tachovsku a vrah spravedlnosti stále uniká.

Na západě Čech kriminalisté řeší kolem dvaceti vražd ročně a objasnit se jich podaří 90 až 95 procent.

Martin Hromádka, Petra Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme