Západočeská univerzita bude zdarma testovat alkohol. Dva dny

V Plzni si dnes můžete a pak ještě ve středu nechat zdarma otestovat alkohol na přítomnost metylalkoholu. Tuhle akci nabízí Západočeská univerzita. V prostorách pedagogické fakulty v centru města vznikne sběrné místo, kam mohou lidé přinášet vzorky dnes od 12 do 17 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce v laboratoři | Foto: Evropská komise

Alkohol bude testovat Výzkumné centrum Nové technologie ve spolupráci s Katedrou chemie. Chce nabídnout lidem možnost prověřit si alkohol, který mají třeba už delší dobu doma a vzhledem k současné situaci k němu nemají důvěru.

„Ceny testů jsou na trhu vyšší než hodnota zakoupené láhve, a tak nemají pro běžného občana smysl. Proto přicházíme alespoň v omezené míře s nabídkou testování zdarma,“ říká ředitel centra Miroslav Holeček.

Ten kdo si bude chtít nechat alkohol otestovat, musí přinést jeho vzorek o objemu 50 mililitrů, nebo lihovinu odlije rovnou do testovací nádoby. Výsledek se pak dozví telefonem, mailem nebo si pro něj přijde.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme