Západočeská univerzita chce zvrátit rozhodnutí Akreditační komise

Západočeská univerzita v Plzni spustila ofenzívu, která má zvrátit rozhodnutí akreditační komise. Ta neprodloužila akreditaci magisterského studia Právnické fakultě a škola tím pádem nemůže od příštího akademického roku vzdělávat studenty. V ohrožení je tak jedenáct set vysokoškoláků prvních až čtvrtých ročníků. Rektorka univerzity požádala o schůzku ministra školství a děkan Právnické fakulty začal připravovat právní kroky, aby zvrátil rozhodnutí akreditační komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Vedení univerzity se dnes na svém jednání shodlo na tom, že chce stanovisko Akreditační komise v písemné formě. Podle rektorky Západočeské univerzity Ilony Mauritzové ho prý dostanou nejdříve do deseti dnů. Rektorka také požádala o schůzku ministra školství Josefa Dobeše.

„Západočeská univerzita musí postupovat podle zákona 111 o vysokých školách, tak by samozřejmě její chování mělo být konzultováno s ministerstvem,“ vysvětlila ve večerních Ozvěnách dne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hosty večerních Ozvěn dne byli rektorka ZČU Ilona Mauritzová a proděkan právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Jiří Valdhans

Akreditační komisi se nelíbí především personální situace na fakultě a obsazení profesorského sboru. Mauritzová tak prý požádala děkana právnické fakulty o analytický rozbor personálního obsazení.

Na žádost rektorky by se také v pondělí měla konat schůzka, kde by se mělo sejít předsednictvo akademického senátu univerzity a Právnické fakulty, a také vedení univerzity a Právnické fakulty.

Podle Mauritzové se bude hledat systémové řešení situace se studenty, a vedle ministerstva tak bude univerzita jednat i s dalšími právnickými fakultami.

Studenti plzeňských práv hodlají v protestech pokračovat

Číst článek

S tím souhlasí i proděkan právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Jiří Valdhans. Podle něj nelze jednat s jednotlivými studenty, řešení musí být komplexní.

„Na různých fakultách existují různě nastavené studijní programy a studijní plány. Znamenalo by to například řazení plzeňských studentů třeba i do nižších ročníků, než ve kterých byli na plzeňských právech. Nová fakulta by musela zajistit komplexní předání informací z daného studijního programu,“ popsal Valdhans.

Veronika Sedláčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme