Požár pavilonu opic a na tři desítky mrtvých zvířat. Ženy dostaly za vypuštění lampionu pokuty 9 tisíc eur

Tři ženy, které před rokem o silvestrovské noci vypustily létající ohnivé lampiony a nechtěně podpálily pavilon opic v zoologické zahradě v západoněmeckém Krefeldu, mají zaplatit pokuty až 9000 eur (235 tisíc korun). Tamní soud jim to podle německých médií tento týden pravomocně uložil trestním příkazem bez projednání v hlavním líčení.

Krefeld (Německo) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár zničil pavilon opic zoologické zahrady v německém Krefeldu. Všechna zvířata uhynula.

Požár zničil pavilon opic zoologické zahrady v německém Krefeldu. Všechna zvířata uhynula. | Zdroj: Profimedia

Trojice se nejdříve uložené pokutě bránila. Ženy si však nepřály veřejné projednávání kauzy, která před rokem vzbudila značnou mezinárodní pozornost, a nakonec na trest kvůli založení požáru z nedbalosti přistoupily. Jedna z nich se zatím brání výši peněžního trestu.

Pachatelky o silvestru vypustily nebezpečné lampiony štěstí, které dopadly do nového pavilonu opic. Areál byl požárem zničen a musel být stržen. Živel zahubil tři desítky zvířat včetně osmi lidoopů.

Případ vyvolal v Německu i zahraničí opakovanou debatu o používání zábavní pyrotechniky a jiných ohňových efektů. Pouštění nebeských lampionů, které vynáší horký vzduch ze zapálené parafínové náplně, je ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zakázané už od roku 2009.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme