Požár pavilonu opic a na tři desítky mrtvých zvířat. Ženy dostaly za vypuštění lampionu pokuty 9 tisíc eur

Tři ženy, které před rokem o silvestrovské noci vypustily létající ohnivé lampiony a nechtěně podpálily pavilon opic v zoologické zahradě v západoněmeckém Krefeldu, mají zaplatit pokuty až 9000 eur (235 tisíc korun). Tamní soud jim to podle německých médií tento týden pravomocně uložil trestním příkazem bez projednání v hlavním líčení.

Krefeld (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár zničil pavilon opic zoologické zahrady v německém Krefeldu. Všechna zvířata uhynula. | Zdroj: Profimedia

Trojice se nejdříve uložené pokutě bránila. Ženy si však nepřály veřejné projednávání kauzy, která před rokem vzbudila značnou mezinárodní pozornost, a nakonec na trest kvůli založení požáru z nedbalosti přistoupily. Jedna z nich se zatím brání výši peněžního trestu.

Pachatelky o silvestru vypustily nebezpečné lampiony štěstí, které dopadly do nového pavilonu opic. Areál byl požárem zničen a musel být stržen. Živel zahubil tři desítky zvířat včetně osmi lidoopů.

Případ vyvolal v Německu i zahraničí opakovanou debatu o používání zábavní pyrotechniky a jiných ohňových efektů. Pouštění nebeských lampionů, které vynáší horký vzduch ze zapálené parafínové náplně, je ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zakázané už od roku 2009.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme