Zápas Baníku v Opavě připomínal policejní manévry

Poslední kolo fotbalové ligy poznamenaly největší výtržnosti fanoušků v celé sezoně. Výsledkem řádění příznivců Baníku v Opavě jsou statisícové škody a desítky zraněných. Policisté nejagresivnější fanoušky zadrželi a šest z nich už bylo obviněno z trestných činů. Dopustili se útoku na veřejného činitele, ublížení na zdraví a poškozování cizí věci. Na policejní zásah byly povolány posily z celého Moravskoslezského kraje. Do Opavy dorazily asi tři tisíce příznivců Baníku z Ostravska, doprovázeli je fotbaloví chuligáni z Polska i ze Slovenska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fanoušci Baníku | Foto: Dan Krzywoň | Zdroj: ČTK

Průběh utkání byl celkem klidný, až na závěr, kdy rozvášnění fanoušci začali házet z klece tribuny cihly a kameny. Boj s policií se přesunul za tyto tribuny a k házení vším možným se přidaly ohlušující dělobuchy a petardy. Nejagresivnější útočníci postupně končily v policejních vozech s pouty na rukou. Cestou k vlaku nezůstala snad jediná nepřevrácená popelnice. Ušetřeny nezůstaly ani reklamní poutače a výloha stánku na nádraží. Vlak se 14 vagóny fanoušků odjel spolu s policejním doprovodem z Opavy krátce po půl šesté.

Část fanoušků pak zamířila na domácí stadion Bazaly. Na rockový koncert, kam si přišli zazpívat baníkovskou hymnu i samotní hráči. Na přesdtavení je zhruba 15 tisíc lidí. Mnozí z nich jsou silně opilí. Přesto zatím endošlo k závažnějším potyčkám. Koncert končí před půlnocí, a tak je policie v Ostravě v pohotovosti.

Na pořádek na stadionu dohlíží 160 pořadatelů a uvnitř jsou i policisté v civilu.

Markéta Kaclová, Martin Knitl, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme