Zápas mezi Spartou a Baníkem poznamenala smrt fanouška

Jeden mrtvý, několik zraněných a zadržených. I to je výsledek zápasu mezi pražskou Spartou a Baníkem Ostrava, který Sparta nakonec prohrála 2:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravští fanoušci na pražském dejvickém nádraží | Zdroj: ČTK

Vlak s asi dvanácti stovkami příznivců Baníku přijel z Ostravy na pražské dejvické nádraží kolem půl druhé odpoledne. Více než hodinové zpoždění způsobilo vyšetřování úmrtí jedno z fanoušků, který vypadl za jízdy ze dveří.

Máme už zkušenosti s baníkovskými fanoušky z minulosti, když cestovali vlaky, víme, že dobíhali vlaky na poslední chvíli, snaží se otevírat okna, dveře. To všechno musí potvrdit vyšetřování, proč ten člověk vypadl z vlaku za jízdy," řekl mluvčí drah Ondřej Kubala.

Krátce po druhé hodině dorazili baníkovci na letenský stadion. Přímo v areálu Axa arény byla improvizovaná jednací síň pražského Městského soudu. Policie zadržela celkem tři výtržníky z řad příznivců Baníku. Tři sparťané skončili v nemocnici. "Dopustili se pouliční šarvátky, kdy došlo k určité půtce mezi příznivci obou celků," přiblížil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle místopředsedy Městského soudu Bohuslava Horkého splnil záměr umístit soudní síň přímo na stadion svůj preventivní účel. "Možná i odradí určitou část těch nejradikálnějších třeba fanoušků, pokud jsme na fotbale, od toho, aby se dopouštěli násilností na stadionu. Možná i ty nejagresivnější přesvědčí, aby dnes na fotbal raději ani nechodili," doplnil soudce. Městský soud chce podobným způsobem postupovat například i při demonstracích.

Několik stovek fotbalových fanoušků Baníku odjeli z Prahy speciálním rychlíkem zpět do Ostravy. Na nádraží přišli fanoušci za doprovodu policistů a policie je také doprovází ve vlaku do Ostravy.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme