Zasadil babičce 99 ran nožem. Soud osmnáctiletého Ševčíka poslal na 17 let do vězení

Osmnáctiletý Jakub Ševčík má za loňskou brutální vraždu své babičky strávit 17 let ve vězení. Trest mu ve středu uložil ústecký krajský soud. Ženu mladík zavraždil loni v listopadu v bytě v Dubí na Teplicku, kde s ní několik týdnů žil. K činu se přiznal. Zasadil jí stovku ran nožem. Z bytu pak do zastavárny odnesl cenné věci.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nůž (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mladík podle soudu ženu zavraždil v první polovině listopadu. Její tělo bylo objeveno až za několik dní. Žena ležela pod vrstvou oblečení a přikrývek. Podle soudu mladík ženu nejprve několikrát udeřil do hlavy lahví alkoholu. Poté ji dvěma noži začal bodat do hlavy, hrudníku, břicha, zad, ramen. „Poškozené způsobil pět tržně zhmožděných ran hlavy a 99 bodných a bodnořezných ran na hlavě, krku a trupu," popsal předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Vražda bosse podsvětí Běly z roku 1996 zřejmě nebude potrestána, padl návrh zprostit muže obžaloby

Číst článek

Mladík se k vraždě přiznal, detaily si ale nepamatuje. Tvrdí, že babičku napadl v afektu poté, co mu řekla, že je jako jeho otec. „Najednou jsem měl před očima tmu. Vím, že jsem použil flašku a nůž. Začal jsem ji bodat, myslím, že to bylo nožem z kuchyňské linky. Když jsem bodnul párkrát, tak pětkrát šestkrát, přestala se hýbat a vydávala zvuky," uvedl už dříve ve své výpovědi.

Podle soudu se mladík do bytu opakovaně vrátil a odnesl cenné věci a prodal je v zastavárně. Sedmnáctiletý trest je tedy souhrnný i za tyto krádeže. Podle právní kvalifikace mladíkovi hrozilo 15 až 20 let vězení, v krajním případě výjimečný trest. Pro jeho udělení ale podle Bednáře nebyly splněny zákonné podmínky. Trest si má odpykat ve vězení se zvýšenou ostrahou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme