Zásah hasičů v malešické spalovně. Podívejte se, jak zachraňovali dělníka z odpadků

Pražští hasiči zasahovali v pátek po půlnoci v malešické spalovně. Dělník obsluhy spadl do jímky na směsný odpad. Hasiči z lezecké skupiny se k muži spustili a pomocí jeřábu, nosítek a lezeckého vybavení muže vytáhli. Provoz spalovny byl během zhruba hodinového zásahu zcela zastaven.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hasiči ze Strašnic přijeli na místo v 0.36, tedy za devět minut. Operační středisko na místo vyslalo i jednotku z Krče, kde je lezecká skupina. Ti přijeli za dvě minuty po strašnických hasičích," popisuje zásah pro server iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Pražští hasiči zasahovali v pátek po půlnoci v malešické spalovně. Dělník obsluhy spadl do jímky na směsný odpad. | Foto: HZS hl. m. Prahy

„Jímka byla svou rozlohou docela velká, hasiči by normálně museli slézt po boku jímky. Na místě nám ale v tomhle hodně pomohl portálový jeřáb, který jsme využili," dodává.

Hasiči se poté spustili dolů, muže stabilizovali a nasadili mu krční límec. Pomocí nosítek a jeřábu ho následně z jímky s odpadky vytáhli na okraj ochozu.

Zraněného dělníka z malešické spalovny hasiči po vyproštění předali do péče záchranářů. Muž byl po celou dobu při vědomí. Zásah podle Kavky trval zhruba hodinu, provoz spalovny byl zcela zastaven.

Zásah hasičů v malešické spalovně plné odpadků. Po akci si hasiči museli pečlivě očistit obuv. | Foto: HZS hl. m. Prahy

Zranění naštěstí nebyla vážná. „Po vyproštění si 49letého muže převzali do péče záchranáři. Ošetřili ho a převezli na jednotku intenzivní péče do vinohradské nemocnice s pohmožděným hrudníkem a úrazem dolní končetiny. Byl ale při vědomí. Měl velké štěstí na to, jaká to byla jáma," přibližuje mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Lezecká skupina podle Kavky vyjíždí poměrně často, protože zachraňuje z výšek i z hloubek. „Běžně zasahují při vyprošťování například uvízlých lidí na skále nebo nedávno jsme pro policii vytahovali mrtvého muže ze studny. Jímka plná odpadků je ale poměrně neobvyklý prostor," uzavírá mluvčí pražských hasičů Kavka.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme