Zásah v sídle Lesní správy Lány má podle Mynáře podobné rysy jako akce kolem Rittiga a Nečasové

Kancelář prezidenta republiky si stěžuje na postup žalobců při vyšetřování veřejných zakázek Lesní správy Lány. V České televizi to řekl kancléř prezidenta Vratislav Mynář. Podle Hradu se totiž žalobci z pražského Vrchního státního zastupitelství případu ujali nezákonně. Lesní správa Lány proto podala na jejich postup ústavní stížnost, ve které si stěžuje na porušení zásady místní příslušnosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář | Foto: Marián Vojtek

Policie v souvislosti se zadáváním zakázek v Lesní správě Lány obvinila v červnu dva lidi, které však vyšetřuje na svobodě.

Policie po zásahu v Lánech obvinila dva zadržené. Třetího propustila

Číst článek

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář dále uvedl, že zátah v sídle Lesní správy Lány nese podobné rysy jako u kauz kolem lobbisty Ivo Rittiga nebo Jany Nečasové. Vznikne prý velký humbuk, ale výsledek bude opět nulový, řekl v Interview ČT24. Lesní správa už podle Mynáře podala na postup Vrchního státního zastupitelství v Praze ústavní stížnost.

„Podle našich právníků nerespektuje rozhodnutí Ústavního soudu o místní příslušnosti,“ uvedl Mynář směrem k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze.

Andrea Kubová, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme