Zastřelený cizinec patřil ke gangu obchodníků s drogami

Cizinec, jehož při nedělní přestřelce u ústeckého hypermarketu Globus smrtelně zranili policisté ze zásahové jednotky, patřil k mezinárodní organizaci, která na našem území obchodovala s drogami. Při zásahu byli zraněni tři policisté. Všichni už byli propuštěni z nemocnice do domácí péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo policejního zásahu | Foto: Libor Zavoral

Jak dnes řekl ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous, cílem zásahu bylo zatčení dvou členů tohoto gangu. "Při zatýkání těchto dvou gangsterů se na místě objevil třetí gangster, který se snažil z místa zatčení ujet, a to dosti brutálním způsobem, protože se snažil svým BMW srazit policisty. V souladu se zákonem bylo použito proti tomuto pachateli služebních střelných zbraní a cizinec zraněním, které tato střelba způsobila, podlehl."

Dvaatřicetiletý cizinec zemřel na místě, jeho dva komplicové byli zadrženi. Zranění utrpěli tři příslušníci severočeské zásahové jednotky - dva byli postřeleni a jeden byl sražen autem.

Zásah před ústeckým Globusem byl podle Komorouse součástí celorepublikového zátahu proti cizojazyčnému gangu obchodníků s drogami. Při pěti akcích na různých místech republiky bylo celkem zatčeno 11 osob.

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme