Zástupci dvanácti amerických univerzit přijeli do Prahy prohloubit spolupráci

Více než sedm stovek českých studentů studovalo loni ve Spojených státech, potenciál je ale větší. Zástupci dvanácti amerických univerzit budou dnes v Praze domlouvat další možnosti spolupráce s českými vysokými školami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filozofická fakulta Univerzita Karlova | Foto: Filip Jandourek

Jejich misi do Polska a České republiky zorganizovalo americké ministerstvo obchodu.

„Veletrh amerických univerzit je příležitost pro české studenty i české vysoké školy setkat se se zástupci vysokého školství ve Spojených státech. Pro univerzity je to šance nalézt partnery pro případné výměny – ať už profesorů, učitelů – nebo třeba i vědeckou spolupráci,“ vysvětluje Jakub Tesař z Fulbrightovy komise, která akci spolupořádá.

Zájem české akademické obce byl enormní. Dohromady se uskuteční na 90 schůzek.

Druhá část návštěvy amerických univerzit je zaměřena na české studenty. Univerzity jim budou prezentovat své programy a nabídnou se jim jako místa, kde čeští studenti mohou studovat a získat kvalitní vzdělání. Jako prostředníci byli pozváni lidé, kteří studium v USA už absolvovali.

Na veletrh se můžete zaregistrovat na webu amerického velvyslanectví, Fulbrightovy komise, nebo jako poslední možnost až na místě. Koná se na Anglo-americké univerzitě v Praze od 15 do 18 hodin.

Adéla Havránková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme