Zástupci lékařů a nemocnic: Výsledky dohody s premiérem jsou platné

Představitelé lékařů a nemocnic se na tom shodli na jednání, které svolal prezident České lékařské komory David Rath. Nemocnice si ale ještě chtějí s ministryní zdravotnictví Miladou Emmerovou vyjasnit, kolik peněz dostanou ve druhém pololetí od zdravotních pojišťoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři | Foto: FN Plzeň

Spor je o především to, z jaké výchozí výše budou při výpočtu plateb nemocnicím vycházet. Ve hře jsou podle Davida Ratha dva návrhy.

"Jeden z nich říká: úhradovou vyhlášku nevydávat vůbec a nechat stav, který platí v 1. pololetí, což je stav, který by ta dohoda svým způsobem umožňovala. Současně je ale možné vyhlášku vydat a za referenční údobí vzít loňský rok," řekl Radiožurnálu Rath.

Pojišťovny se k dohodě stavějí rezervovaně. Vzaly ji pouze na vědomí s tím, že ji musejí předložit ke schválení svým správním radám. Podle ředitele Svazu zdravotních pojišťoven Jaromíra Gajdáčka musejí dopady návrhů nejprve ekonomicky vyhodnotit.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme