Zástupci Linky bezpečí poslali do ulic ztracené dítě. 90 procent lidí mu pomohlo

Ztracenému dítěti v pražských ulicích pomůže 90 procent lidí. Ukázal to experiment sdružení Linka bezpečí. Bezradnou malou holčičku, která žádá kolemjdoucí o pomoc, natáčeli skrytou kamerou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holčička a loutka (ilustr. obr.) | Foto: Liberecký kraj

V pražských ulicích bloudí malá holčička. Hnědé vlnité vlasy schovává pod bílý klobouk, za ruku chytá cizí lidi. Někteří lidé se skutečně vyděsili. Všechno je naštěstí jen jako. Holčička je v hledáčku skryté kamery.

Experiment Linky bezpečí ale ukázal, že Češi nejsou bezcitní, říká ředitel sdružení Richard Schinko.

„Devět z deseti oslovených prokázalo okamžitě bez jakéhokoli rozmýšlení ochotu skutečně pomoci. To znamená vzít dítě za ruku a nasměrovat ho tam, kam cítili, že je to potřeba.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Experiment Linky bezpečí zaujal reportérku Kláru Bílou

„Zajímavá byla i diskuze s některými z těch lidí. Oni sami popisovali svůj stav tak, že se dostali do šoku. Vidí tady bezbranné dítě, působí to na ně velmi depresivně,“ dodal Schinko.

Linka spotem upozorňuje na pomněnkový den, který je věnovaný pohřešovaným dětem. Policie hledá v České republice každoročně několik tisíc dětí. Loni jich bylo celkem 5564.

Igor Maňour, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme