Zástupci ministerstva, lékařů a odborů hledají cestu k řešení situace ve zdravotnictví

Zástupci ministerstva, zdravotníků a lékařských odborů dnes společně probírají novou koncepci zdravotnictví. Tu navrhla šéfka resortu Milada Emmerová. Jedním z témat budou také opatření, která by pomohla zadlužené české zdravotnictví stabilizovat a která by přispěla k tomu, že se začne šetřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na operačním sále

Na operačním sále | Foto: Michal Plodr, Ivo Žvák

Předseda Lékařského odborového klubu Milan Kubek Českému rozhlasu naznačil, jaký postoj zaujmou na jednání lékařští odboráři. "My především budeme chtít udržet tu dohodu s panem předsedou vlády. Dohodu, která zaručuje devadesáti tisícům zdravotníkům nárůst platů od září letošního roku přibližně o dva a půl tisíce pro lékaře a o tisíc pět set korun pro zdravotní sestry. Může se zdát, že to nejsou velké částky, ale ty naše platy jsou tak nízké, že skutečně pro zdravotníky jde o peníze významné," řekl Kubek.

Zdravotnickou tripartitu budou zajímat také opatření, která by pomohla zadlužené české zdravotnictví stabilizovat a ušetřit. Podle Milana Kubka je mnoho oblastí, kde se šetřit dá: "V každém případě nás znepokojuje nárůst výdajů na léky a zdravotnický materiál. Například zatímco v loňském roce nemocnice ušetřily více než jedno procento na osobních nákladech, vyplatily více o dvanáct procent právě na zdravotnickém materiálu. Zejména ten nejdražší materiál a nejdražší léky extrémně zvyšují náklady a to je špatně, to si naše zdravotnictví nemůže dovolit."

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme