Zástupci parlamentu a vlády se dohodli na spolupráci během předsednictví EU

Předsedové obou komor parlamentu a zástupce vlády se shodli na časové, technické a tematické spolupráci během českého předsednictví Evropské unii. Poslaneckou sněmovnu na jednání zastupoval její předseda Miloslav Vlček z ČSSD, Senát jeho šéf Přemysl Sobotka z ODS a vládu vicepremiér Alexandr Vondra z ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české předsednictví EU | Foto: Tomáš Pakosta

Vicepremiér pro evropské záležitosti Vondra byl s výsledky jednání spokojený: "Předsednictví není jenom záležitost vlády a jednotlivých ministrů, kteří budou předsedat radám, ale je to záležitost celé České republiky. Takže jsem velmi rád za výsledky tohoto jednání."

Předseda Poslanecké sněmovny Vlček uvedl, že sněmovna již má harmonogram na příští půlrok stanovený: "To, že by se akce neměly nějakým způsobem překrývat, již máme předpřipraveno. Samozřejmě, že některé věci, které se vyskytnou v průběhu předsednictví, jsme schopni řešit operativně."

Předseda Senátu Sobotka uvedl, že se dohodli na koordinaci akcí: "Došli jsme k dohodě, že se časově sladí program akcí, které bude pořádat vláda a jednotliví ministři, a které budeme pořádat my. Zároveň pan ministr požádal, abychom koordinovali schůze jak v Poslanecké sněmovně, tak v Senátu."

Koordinační dohoda parlamentu a vlády vznikala několik měsíců. Uzavřena byla dva dny poté, co šéf ČSSD Jiří Paroubek pohrozil, že jeho strana nebude spolupracovat s vládní koalicí v době předsednictví EU, pokud ODS zablokuje ve sněmovně hlasování o lisabonské smlouvě.

Katka Brezovská, Květa Moravcová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme