Zastupitel koupil od města kus lesa za milion a daroval ho tchyni. Prodala ho zpátky za 5 milionů

Vedení Služeb města Pardubic čelí podezření z nestandardního nákupu pozemků. Jde o kus lesa u Černé za Bory, který před dvěma lety koupil člen představenstva služeb a zastupitel prvního městského obvodu za hnutí ANO Karel Hron za milion korun. Následně pozemky daroval své tchyni, která je loni prodala Službám města za pět milionů korun. Pardubické ANO vyzvalo ve středu večer Hrona k rezignaci.

Pardubice (Aktualizováno: 22:43 22. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubice, městský znak s půlkoněm | Foto: MICHAL KLÍMA / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Znalecká cena pozemku je 300 tisíc korun. Karel Hron ho ale kupoval v exekuční dražbě a zaplatil necelý milion. Služby města pozemek od tchyně odkoupily za pětinásobek ceny.

O transakci rozhodovalo pětičlenné představenstvo, ve kterém sám Hron sice nehlasoval, nikomu ale neřekl, že jde o pozemky jeho tchyně.

Zpráva je podle Hrona zmanipulovaná

Karel Hron na situaci zatím nereaguje, odpovídá pouze formou SMS zprávy s tím, že oficiální vyjádření pošle do konce týdne. Hron napsal, že zpráva je podle něj zmanipulovaná a že za stejnou cenu mohla jeho tchyně prodat pozemky i soukromému majiteli.

'Já jsem už do toho dal dost.' Hejtman Okleštěk pokutu kraji kvůli své kampani kompenzovat nebude

Číst článek

Na situaci upozornila opoziční ODS, zastupitel za ODS Karel Haas už o nevýhodném nákupu pozemků informoval i ostatní zastupitele a bude požadovat odvolání všech členů představenstva i dozorčí rady a vypracování nezávislého právního posudku.

„Tohle je pro mě úplně nejhorší případ, který jsem zatím v tomto volebním období viděl,“ řekl Haas Radiožurnálu.

Primátor města Martin Charvát z hnutí ANO chce situaci okamžitě řešit. Navrhne odvolání Karla Hrona jak z představenstva Služeb, tak i z pozice zastupitele a chce ho vyloučit z hnutí ANO.

„Druhý bod bude zadání forenzního auditu tak, abychom případně podali i trestní oznámení,“ uvedl primátor Charvát.

Pardubické ANO vyzvalo Hrona k rezignaci

Kvůli Hronovi zasedalo ve středu předsednictvo pardubické organizace hnutí ANO, které navrhlo vyloučení Karla Hrona za závažné porušení stanov a vyzvalo jej k rezignaci ze všech funkcí. Informoval o tom Pardubický deník.

„V tuto chvíli neřešíme případnou trestněprávní odpovědnost pana Hrona. Ale to, jak se coby člen představenstva při nákupu pozemků od svojí příbuzné zachoval, považuji za přinejmenším neetické a dle mého jasný střet zájmu,“ uvedla krátce po jednání Helena Dvořáčková z oblastního předsednictva pardubického ANO.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme