Zastupitelé ČSSD a KSČ nepřišli k jednání o domově v Pyšelích

Mimořádné jednání středočeských zastupitelů k chystanému stěhování Dětského domova v Pyšelích nakonec nebylo. Nepřišli totiž komunisté a naprostá většina sociálních demokratů, takže zastupitelstvo nebylo usnášeníschopné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský domov v Pyšelích | Zdroj: ČTK

Na dnešek naplánované jednání iniciovala středočeská ODS. Její předseda Petr Bendl označil celou věc za frašku, podle něj se ČSSD s KSČM domluvily.

O stěhování dětí z obce Pyšely do Chocerad, které navzdory kritice prosazuje hejtman David Rath, by se mohlo znovu mluvit 30. listopadu.

V Dětském domově žije zhruba 50 dětí a stará se o ně asi 30 zaměstnanců. Středočeský kraj je chce všechny přestěhovat, protože podle hejtmana Davida Ratha je pyšelská budova ve špatném stavu a nevyhovuje potřebám domova i dětí.

Jenže se stěhováním nesouhlasí ani samotní svěřenci dětského domova, kteří se bojí, že přijdou o některé kamarády, ale i psychologové. Podle nich by odchod do jiného prostředí by mohl děti negativně ovlivnit.

Stěhování domova do Chocerad odsuzují i někteří pyšelští obyvatelé. Podle nich děti do obce patří a navíc se také bojí, že Pyšely přijdou kvůli úbytku dětí o školu. Podle Jana Kružíka, ředitele Občanského sdružení, které bojuje za záchranu Dětského domova Pyšely, je informace o zániku školy holý nesmysl.

Milan Kopp, Renáta Prátová, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme