Zastupitelé v Chebu schválili konec heren a kasin, informuje Česká televize

Vyhlášku zakazující veřejné hazardní hry ve městě schválilo chebské zastupitelstvo. Svou činnost budou herny a kasina ukončovat postupně. Výjimkou bude jen lokalita Svatý Kříž u hranic s Německem, kde zůstane hazard povolený. O rozhodnutí města informovala Česká televize.

Cheb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herny (ilustrační foto)

Herny (ilustrační foto) | Foto: ČRo Plzeň | Zdroj: Český rozhlas

Omezení hazardu chebští zastupitelé schválili až napodruhé. Opozice požadovala, aby výjimku ze zákazu měla kromě Svatého Kříže ještě lokalita Dolní Dvory u výpadovky na Karlovy Vary. Nakonec ale opozice souhlasila s původním návrhem, uvedla ČT.

Účtenkovka začala, ve hře je milion nebo auto. 'Nejde o hazard,' brání se ministerstvo kritice

Číst článek

Vyhláška začne platit od poloviny listopadu. Herny nebudou muset ukončit činnost ihned, ale až po vypršení současných povolení.

Přestože se počet automatů v samotném Chebu postupně snižuje, příjmy města z odvodů za výherní zařízení neklesají. Úbytek jejich počtu ve městě je totiž kompenzován tím, že jich naopak přibývá na Svatém Kříži.

Od ledna 2012 tak mohou mít provozovny, ve kterých jsou výherní přístroje umístěny, otevřeno s výjimkou zmíněného Svatého Kříže pouze od 9 do 17 hodin. Zároveň postupně dobíhají ministerstvem financí dříve vydané licence pro provozování videoloterijních terminálů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme