Zastupitelstvu Prahy 5 se Jančíka ani dnes odvolat nepodařilo

Zastupitelstvo Prahy 5 dnes starostu Milana Jančíka (ODS) opět neodvolalo. Jeho odpůrcům se tento bod nepodařilo prosadit na program jednání. Odvolání starosty navrhl první místostarosta Petr Horák z ODS, podporují to i někteří jeho straničtí kolegové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Jančík (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

„Konstatuji, že tento bod nebyl schválen. A to poměrem hlasování osmnáct pro, patnáct proti, čtyři kolegové, kolegyně se zdrželi,“ oznámil s úlevou v hlase Jančík. Opozice je ale oslabená. Jeden její zastupitel je na pracovní cestě a při jednání tak chybí. A jiní mohli být podle Jana Smetany z ČSSD zastrašováni.

„Můžu říct pouze svůj soukromý názor, že někteří zastupitelé byli lehce řečeno zastrašováni, aby se nedostavili,“ řekl Smetana. Milan Jančík to ale odmítá. Řekl, že to není jeho styl.

Opoziční zastupitelé se o odvolání Jančíka pokoušeli hned dvakrát. První návrh místostarosty Horáka neprošel o čtyři hlasy. Ještě větším poměrem pak neuspělo ani zařazení bodu na širší personální změny v radě městské části.

Místostarosta Horák přislíbil, že pokusy o odvolání starosty Jančíka bude do komunálních voleb ještě několikrát opakovat. "Předpokládám, že snahy budou pokrčovat tak dlouho, dokud starosta Jančík definitivně neopustí svůj úřad na Praze 5,“ řekl Horák. Znovu se Jančíkovi odpůrci chtějí o totéž pokusit do konce června na mimořádném jednání zastupitelstva.

Jančík včera uvedl, že nebude na podzim kandidovat do zastupitelstva městské části ani do zastupitelstva hlavního města. Podle jeho oponentů to ale nestačí a Jančík by měl opustit i post starosty.

Martin Drtina, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme