Zatčenému se zdařil útěk z policejní cely ve Varnsdorfu

Z policejní cely obvodního oddělení ve Varnsdorfu utekl včera večer 29letý muž. Přitom ho policisté ve stejný den zatkli na příkaz soudce děčínského okresního soudu. Okamžitě se rozeběhlo pátrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Jak Českému rozhlasu řekl policejní mluvčí Jarmila Hrubešová, událost vyšetřuje Severočeská policejní správa: "Podle předběžného šetření policisté konající dozorčí službu nepochybili. Útěk zatčeného zřejmě umožnilo zastaralé stavebně technické vybavení budovy, kde se cela nachází. Kompletní výsledky šetření však budou k dispozici za několik dní až týdnů. Policisté okamžitě začali po uprchlém muži pátrat, zatím nebyl nalezen," dodala Hrubešová.

V listopadu loňského roku utekl z krajské policejní správy v Ústí nad Labem Martin Duna, podezřelý z několika sexuálních útoků. Policisté ho po výslechu posadili a připoutali na chodbě budovy a zpracovávali obvinění. Duna pak podle svého tvrzení našel na zemi kancelářskou sponku, kterou si pouta rozepnul a odešel. Policisty, kterým utekl, severočeský policejní ředitel kázeňsky potrestal.

V Děčíně zase loni dva policisté nechali ujet ve služebním autě zadrženého muže. Ten ujel až na Moravu, kde se sám přihlásil na policii. Také tito policisté vyvázli s kázeňským trestem od svého okresního ředitele.

Milan Kopp, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme