Zatýkání neonacistů může pokračovat

Z veřejné propagace neonacistických hnutí by mohlo být obviněno až šest lidí. Zatím jsou zadrženi pouze tři. Tak dopadl včerejší zátah Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu proti příznivcům krajní pravice v Praze, Brně, Jihlavě a ve Světlé nad Sázavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

K zadrženým patří podle médií i Milan Hroch, který je na webu Dělnické strany uveden jako předseda krajské organizace strany na Vysočině. Podle experta na pravicový extremismus Ondřeje Cakla by mohla policejní akce souviset s právě projednávaným vládním návrhem na zrušení Dělnické strany u Nejvyššího správního soudu:

"Pokud proběhla domovní prohlídka nebo zadržení Milana Hrocha, který byl aktivní v rámci Národního odporu na Vysočině a zároveň byl aktivní v Dělnické straně, tak je možné, že nějakou spojitost to mělo, protože Hroch byl v pondělí na setkání Dělnické strany, respektive před Nejvyšším správním soudem v Brně."

Včerejší akce s krycím názvem Lotta II. je vyústěním případu, který detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu řešili loni v říjnu. Tehdy při domovních prohlídkách policisté pozatýkali čtyřiadvacet lidí. Osmnáct z nich pak obvinili z propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka.

Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme