Závadné hračky, které Mattel stahuje z prodeje, na českém trhu zřejmě nejsou

Hračky americké hračkářské skupiny Mattel, které společnost musela nedávno stáhnout z trhu ve Spojených státech a Velké Británii, na českém trhu podle zatím dostupných informací nejsou. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí České obchodní inspekce Radek Miňovský. Důvodem jejich stažení z obchodů je to, že barvy hraček vyrobených v Číně by mohly obsahovat příliš mnoho olova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nebezpečné hračky Fisher-Price | Foto: AFP

Podle odborníků jsme při nákupu hraček prakticky bez šance poznat jejich případnou zdravotní závadnost. Radek Miňovský řekl, že český spotřebitel by aspoň neměl kupovat hračky bez označení výrobku nebo jen s cizojazyčnými informacemi.

Zároveň radí si hračku před nákupem dobře prohlédnout: "Zejména její zpracování, velikost, části, použitý materiál a posoudit, zda je pro konkrétní dítě vhodná. Upozornění na hračku, která budí podezření, že může být pro dítě nevhodná, svým vzhledem, zpracováním, anonymitou nebo například třeba zápachem, lze podat České obchodní inspekci jako podnět ke kontrole."

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme