Zavedení internetu do škol se opozdí

Antimonopolní úřad zastavil projekt zavádění počítačů a internetu do škol. Proto musejí být všechny práce na tomto plánu v rámci Státní informační politiky na 60 dnů přerušeny. Resort školství je ale i tak přesvědčen o tom, že při přípravách projektu vždy postupoval podle zákona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podmínkám veřejné obchodní soutěže na generálního dodavatele počítačů do škol vyhověla na konci května nabídka jediného uchazeče. Generální dodavatel měl v následujících pěti letech zajišťovat počítačové vybavení a vytvořit ve školách lokální síť s připojením na internet. Za dodávky těchto služeb měl získat skoro 4 a půl miliardy korun.

Podle záměru ministerstva školství se základní a střední školy měly dočkat zavádění počítačových sítí během letních prázdnin. Ve výběrovém řízení na generálního dodavatele, které vyhlásilo ministerstvo školství, zůstala pouze firma Autocont.

Do pěti let mělo být uvolněno téměř 7 a půl miliardy korun, část z těchto prostředků pokryje další vzdělávání učitelů. Ministr školství, Eduard Zeman, je přesvědčen, že výběr jediného dodavatele pro všechny školy je správným rozhodnutím. Stejně tak i skutečnost, že školy sice dostanou počítače, ale nebudou je vlastnit.

Generální dodavatel zůstane majitelem všeho, co do škol dodá. Do nynějška se školy vybavovaly samy a výpočetní technika byla jejich majetkem, který však rychle zastarával. Školy dosud vynakládaly zhruba jednu milardu korun, nyní to budou mliardy dvě, ale hradit je bude stát, který garantuje, že se o tyto investice bude dlouhodobě starat, dodává Eduard Zeman.

Milan Kopp, Petr Doležel, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme