Závěje zastavily dopravu na některých silnicích Chrudimska

Sníh a silný vítr opět komplikují dopravu na některých místech republiky. S nebezpečím sněhových jazyků by měli řidiči počítat zejména na Jesenicku a na jihu Pardubického kraje, kde museli silničáři dokonce několik cest uzavřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená silnice | Foto: Jan Rosenauer

V okolí Hlinska jsou kvůli jazykům uzavřené silnice třetích tříd mezi Chlumem a Polánkou, Vojtěchovem a Pokřikovem, Pokřikovem a Ranou a Prosečí a Martinicemi. Na silnici první třídy 34 v úseku Hlinsko - Kladno - Borová je průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Cestáři předpokládají, že zafoukané úseky zprovozní kolem 14:00. Ostatní silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné, sněhové jazyky se vlivem silného nárazového větru tvoří kromě Chrudimska i ve vyšších polohách Svitavska. Teploty ráno klesly místy až ke 12 stupňům pod nulou.

Na Jesenicku, kde včera silničáři vyhlásili kalamitní stav, jsou už všechny silnice sjízdné. Na některých místech se ale stále tvoří sněhové jazyky a třeba velká opatrnost. Nebezpečí hrozí například na silnici první třídy mezi Lipovou Lázní a Javorníkem nebo cestou na Červenohorské sedlo. Na silnicích třetích tříd leží zledovatělá vrstva.

Na jihu Čech ráno klesly teploty až na minus 17 stupňů, nyní je na území kraje jasno a klidno. Řidiči ale musí počítat s tím, že zvláště silnice nižších tříd jsou zledovatělé a mohou klouzat. Především ve vyšších polohách a v lesních úsecích jsou na silnicích koleje vyjeté ve sněhu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Renáta Prátová, Martin Hromádka, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme