Závěr hokejového šampionátu uvidí na velkoplošné obrazovce pouze Češi

Staroměstské náměstí v Praze opět ožije hokejem. Původně se zdálo, že čeští a moravští fanoušci letos o podívanou na velkoplošné obrazovce přijdou. Důvodem byly přísné reklamní podmínky, které stanovil nový majitel vysílacích práv. Toto rozhodnutí se ale podařilo zvrátit pražskému magistrátu a Českému svazu ledního hokeje. Velkoplošná obrazovka v naší metropoli bude dokonce jedinou v celé Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejoví fanoušci se radují

Hokejoví fanoušci se radují | Zdroj: ČTK

Podmínky se švýcarským majitelem vysílacích práv vyjednával také pražský radní Igor Němec. K jeho aktivitě více Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu prozradil mediální zástupce společnosti Taiko Vladimír Zemánek.

"Využil svých konexí a vlivu, spojil se s funkcionáři hokejového svazu, s generálním manažerem Martinem Urbanem a společně vyvinuli tlak na švýcarského majitele vysílacích práv, takže se podařilo nakonec to rozhodnutí zvrátit. České republika jako jediná v Evropě bude moci vysílat semifinále hokejového mistrovství světa na velkoplošné obrazovce."

Podle současné dohody se pouze nesmí na velkoplošné obrazovce během přenosu objevit žádné reklamy. "Budou se tam prezentovat pouze partneři hokejového mistrovství světa," doplnil Zemánek. Signál dodá Česká televize a v přestávkách mezi třetinami poběží pouze ty spoty, která jsou partnersky spojeny s mistrovstvím světa v hokeji.

Semifinále je na programu MS v Rakousku v sobotu. V 16.15 proti sobě nastoupí Kanada a Rusko, ve 20.15 se český národní tým utká se Švédskem. Boje o medaile se odehrají v neděli: od 16.15 o bronz a od 20.15 se strhne bitva o stříbro a zlato. Přímé přenosy ze šampionátu nabízí jediné rádio u nás: Český rozhlas 1 - Radiožurnál. Náš program naladíte na celém území ČR podle mapky VKV vysílačů, anebo všude jinde na internetu.

Marián Vojtek, Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme