Závod kolem sněmovny upozornil na nerovné zastoupení mužů a žen v politice

Netradiční závod dnes upozornil na nerovné zastoupení mužů a žen v politice. Okolo budovy sněmovny v Praze změřilo své běžecké schopnosti několik žen a mužů, kteří soutěžili o pomyslné místo na kandidátce. Při příležitosti Mezinárodního dne žen závod uspořádala organizace Forum 50 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod okolo sněmovny | Zdroj: ČTK

Závodu o místa na kandidátních listinách okolo areálu poslanecké sněmovny se zúčastnilo asi 15 lidí. Zastoupení mužů i žen bylo vyrovnané. Ženy ale běžely vždy s nějakou nevýhodou, například s kočárkem nebo s vycpaným břichem, které mělo představovat těhotenství.

Na prvních místech závodu, a tím i na prvních místech kandidátek, se umístili muži. Lidé, kteří se závodu zúčastnili, chtěli upozornit na problém zastoupení žen v politice. Tak, jak dopadl závod, to podle nich vypadá i na kandidátkách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běh kolem sněmovny sledoval redaktor Zbyněk Zykmund

Na předních místech se umisťují muži a až za nimi ženy. Stejně tak funkce ve stranách a ve vládě si rozebírají muži. Organizátoři happeningu uznávají, že příčin, proč je u nás tak málo žen v politice, je ale víc.

Zbyněk Zykmund, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme