Zavražděný podnikatel Mrázek mohl disponovat informacemi BIS

Informace, které před třemi lety unikly z Bezpečnostní informační služby, mohl získat kontroverzní, loni zavražděný podnikatel František Mrázek. Zjistilo to Rádio Česko. Mrázek totiž kupoval informace z bezpečnostních složek - potvrzuje náměstek Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Hynek Vlas, jehož podřízení Mrázkovu vraždu vyšetřují: "Máme takové informace a poznatky, že takovými informacemi disponoval."

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní informační služba

Bezpečnostní informační služba | Foto: Jan Rosenauer

Při domovní prohlídce po vraždě Mrázka ale policisté na zmiňované materiály, uniklé z tajné služby, nenašli. Domnívají se, že nejcennější data skončila u Tomáše Pitra, který se v současnosti schovává před českou justicí v zahraničí.

Tajná služba slovy svého mluvčího Jana Šubrta připustila, že se její bývalý příslušník pokoušel informace kontrarozvědky zpeněžit, k prodeji ale nakonec nedošlo: "Ano, došlo k ohrožení utajovaných informací, ale tyto informace nebyly zneužity, využity, nedostaly se do prostředí k lidem, kteří by je mohli nějak použít."

Bývalý příslušník BIS si podle Rádia Česko odnesl údaje z elektronického diáře, který obsahoval pracovní kontakty, záznamy a informace k některým případům tajné služby.

Více se dočtete ZDE.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme