‚Rodiče i děti potřebují vědět, jak to bude.‘ Plaga chce, aby vláda rozhodla o návratu žáků do večera

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce, aby vláda oznámila rozhodnutí ohledně návratu dětí z prvního stupně základních škol k prezenční výuce nejpozději v úterý večer. Situace podle něj není dobrá. Uvedl to na twitteru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plaga napsal, že na pondělním jednání vlády opakovaně vyzval Prymulu, aby rozhodnutí oznámil nejpozději v úterý večer poté, co ministerstvo zdravotnictví v 18.00 aktualizuje data o vývoji epidemie (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pondělí po jednání vlády oznámil, že vláda o návratu žáků rozhodne až na konci tohoto týdne. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) později uvedl, že školy budou zavřené ještě několik týdnů.

Na včerejší vládě jsem opakovaně vyzval @Roman Prymula, ať své epid. rozhodnutí o (ne)návratu 1. stupně ZŠ oznámí nejpozději v útery večer (po aktualizaci dat o vývoji epidemie k 18:00). Situace není dobrá, není na co čekat, školy, rodiče i děti potřebují vědět, jak to bude.

07:27 – 27. 10. 2020

38 845

Plaga napsal, že na pondělním jednání vlády opakovaně vyzval Prymulu, aby rozhodnutí oznámil nejpozději v úterý večer poté, co ministerstvo zdravotnictví v 18.00 aktualizuje data o vývoji epidemie. „Situace není dobrá, není na co čekat, školy, rodiče i děti potřebují vědět, jak to bude,“ uvedl Plaga.

„Situace je opravdu nepříznivá a ukáže se na sklonku tohoto týdne, jestli budeme schopni pustit první stupeň. Zatím čísla opravdu příznivá nejsou. Uvažujeme i o variantě, že by byl třeba jen první, druhý ročník. Rozhodne se na základě dat a ta v tuhle chvíli nepříznivá jsou,“ řekl ministr Prymula v pondělí večer.

ano, situace je špatná a školy budou ještě několik týdnů zavřené...

22:52 – 26. 10. 2020

53 421

Všechny školy s výjimkou mateřských a speciálních jsou od 14. října zavřené a přešly na povinné distanční vzdělávání. Opatření má trvat zatím do 2. listopadu. Prymula původně slíbil, že první stupeň základních škol se pak bezpodmínečně vrátí do lavic. Později ale připustil, že kvůli nelepšící se situaci nebude možné to dodržet.

Olomoučtí vědci radí, jak ve zdraví přežít koronavirovou pandemii. Vymysleli projekt Pět S

Číst článek

Odkládání rozhodnutí na konec týdne kritizoval v pondělí na twitteru také místopředseda ODS a člen sněmovního školského výboru Martin Baxa: „Ať vláda jasně řekne: situace je špatná, školy budou třeba ještě x týdnů zavřené. Lepší říkat i nepříjemnou pravdu než mlžit,“ uvedl. Hamáček v reakci na to napsal: „Ano, situace je špatná a školy budou ještě několik týdnů zavřené.“

Už na jaře vláda kvůli koronaviru zavřela školy 11. března. Na rozdíl od současnosti nebyla výuka na dálku povinná. Školy se začaly postupně v omezeném režimu otevírat v květnu a červnu, ale část dětí se až do konce školního roku učila z domova. Do nového školního roku stát vstupoval s tím, že se školy budou zavírat nanejvýš lokálně podle situace v jednotlivých regionech a podílu nakažených v jednotlivých školách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme