Záznam hoštěnického koncertu prozkoumají policisté

Nahrávku z koncertu neonacistických kapel, který se v noci na dnešek konal v Hostěnicích na Brněnsku, budou zkoumat policejní experti. Záznam koncertu, který údajně obsahuje rasistický text, se podařilo natočit přítomným aktivistům. Ti sledovali koncert venku a se svým podezřením na porušení zákona se obrátili na dohlížející policisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

neonacisté | Foto: Jan Rosenauer

Podle ředitele policie Brno-venkov Bohumila Šimka, ale akce skončila dřív, než mohli jeho muži zakročit. Koncertu v Hostěnické restauraci se účastnilo přibližně 150 příznivců extremistických skupin. Na akci dohlíželo asi 130 policistů.

Ti byli připraveni zakročit při jakémkoliv náznaku porušení zákona. Podle ředitele policie Brno-venkov Bohumila Šimka ale taková situace nenastala. Koncert skončil krátce před jednou hodinou ranní. Akce začala v sobotu přibližně ve 21:00, účastníci se sjížděli už mnohem dříve. Policejní hlídky kontrolovaly všechna vozidla vjíždějící do obce Hostěnice. Po skončení koncertu skinheadi bez problému opustili obec.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme