Zbavte se zelených aktivistů a přestaňte jim věřit. Řádili a řádí zde pořád, vysvětlil Zeman zdržení stavby dálnice D8

Stavba dálnice D8 trvala dlouho kvůli zeleným aktivistům. Podle prezidenta Miloše Zemana právě oni podávali jednu žalobu za druhou a tím dokončení brzdili. Stavba dálnice trvala 32 let, stála přes deset miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevření úseku dálnice D8. Zeman, Babiš, Ťok | Zdroj: ČTK

„Ve vašem kraji řádili a dosud řádí takzvaní zelení aktivisté, to jsou lidé, kteří podávali jednu žalobu za druhou, když to prohráli, tak se odvolávali, a díky těmto soudním komplikacím tito bojovníci za čistotu ovzduší strpěli, že kamiony na serpentinách přes středohoří čoudí desetkrát víc, než by čoudily na dálnici,“ řekl ve svém projevu při otevření dálnice D8 prezident Zeman.

Do budoucna tak má hlava státu pro silničáře doporučení. „Až se bude stavět dálniční spojení mezi Chomutovem a Prahou, zbavte se zelených aktivistů a přestaňte jim věřit.“

Zeman ve svém projevu zároveň připomněl, že zhruba před patnácti lety jako předseda vlády otevíral šestnáctikilometrový úsek D8 z Roudnice nad Labem do Lovosic.

„Říkal jsem si, fajn, na německé hranice je už to jen kousek a za pár let už to bude hotovo. Uplynulo patnáct let, a teď otevíráme spolu další úsek, a já se ptám, proč to trvalo těch patnáct let? A odpověď je velice prostá,“ vysvětloval.

Slavnostního otevření se vedle Zemana účastní řada českých a německých politiků. Za českou stranu například ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr dopravy Dan Ťok (ANO) nebo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Za německou pak předseda vlády Svobodného státu Sasko Stanislaw Tillich a saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dulig.

D8: policie připravuje zprovoznění dálnice (17.12. 15:40) | Foto: Jan Bachorík

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme