Pistole, kulomety, granátomet. Policie obvinila trojici mužů, kteří u sebe měli arzenál zbraní

Z nedovoleného ozbrojování obvinili kriminalisté trojici mužů ze středních Čech a jižní Moravy. Při domovních prohlídkách u nich našli mimo jiné pistole, kulomety, granátomet a větší množství munice. Obvinění jsou stíháni na svobodě, informoval v pondělí mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Fotogalerie Praha/Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z obviněných si podle kriminalistů nejméně od roku 1997 opatřoval střelné zbraně bez potřebného povolení za účelem jejich dalšího prodeje a rozšíření své vlastní sbírky. Zbraně podle kriminalistů získával na burzách v Česku, Belgii a Rusku.

Nelegální zbraň lze na internetu sehnat do pár dnů, upozorňuje bezpečnostní analytik David Rožek

Číst článek

„Dále si měl opatřovat znehodnocené zbraně, které za pomoci dalších osob reaktivoval a poté prodával, nebo je uchovával ve větším množství v místě svého bydliště společně s dalšími předměty, které například obsahovaly trhavinu pentrit,“ uvedl Ibehej.

Policisté při domovních prohlídkách u tří podezřelých našli přes 10 tisíc kusů střeliva, sedm granátů, stejný počet kulometů, 12 samopalů, pět pušek, osm pistolí a granátomet.

Mezi zadrženými věcmi byly také čtyři tlumiče, 36 náhradních hlavní různé ráže a řada dalších částí k opravám a úpravám střelných zbraní.

„Některé zajištěné předměty byly v technickém stavu, který vylučoval bezpečnou manipulaci, a proto byla nezbytná jejich okamžitá likvidace pyrotechnickou službou,“ uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

A dodal, že mezi zajištěnými zbraněmi byla pistole upravená z původní ráže flobert na ráži devět milimetrů. „Takto upravené zbraně jsou v hledáčku zahraničních bezpečnostních sborů, zejména Velké Británie,“ uvedl Ibehej.

Při domovních prohlídkách u celkem tří podezřelých bylo mimo jiné zajištěno více než 10 tisíc kusů střeliva, 7 granátů, 7 kulometů, 12 samopalů, 5 pušek, 8 pistolí, 1 granátomet, 4 tlumiče hluku výstřelu nebo 36 náhradních hlavní různé ráže | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme