Policie prověřuje případ muže, který na Zbraslavi lákal devítiletého chlapce do auta

Na Zbraslavi se v pátek večer pohyboval podezřelý muž, který měl obtěžovat devítileté dítě. Upozornila na to matka chlapce. Státní policie i Městská policie hlavního města Prahy uvedly, že na základě dotazů serveru iROZHLAS.cz se případem budou zabývat. Policie ČR popis podezřelého a příspěvek na sociální síti předala místnímu oddělení, které provede další vyšetřování okolností. Městská policie také vyzvala své strážníky k větší ostražitosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto

Policie, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dnes (v pátek pozn. red.) cca v 19.15 byl můj 9letý syn vyvenčit pejska v prostoru před Dětským domovem. Zde ho oslovil muž velmi malého vzrůstu, tučné postavy (synův popis byl: jako liliput s velkým břichem), pěstěný krátký plnovous a krátké vlasy hnědé barvy, na sobě světle modré tričko s nápisem DEAD +něco. Muž měl s sebou psa menšího vzrůstu,“ stojí ve facebookovém příspěvku.

Jeho autorka se tak snaží varovat rodiče ze Zbraslavi a okolí před podezřelým mužem, který se v pátek večer neodbytně snažil komunikovat s malým chlapcem.

Příspěvek ve facebookové skupině Zbraslav | Foto: Repro Facebook

Místní oddělení v Radotíně, pod které pražská Zbraslav spadá, se informaci z facebookového příspěvku o podezřelém muži díky dotazu redakce začalo zabývat. „Kolega to zadokumentoval a celým případem se budeme samozřejmě zabývat a budeme zjišťovat další okolnosti,“ uvedl pro iROZHLAS.cz Jan Rybanský, mluvčí Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Obdobně reagovala i pražská městská policie.

Muž obviněný ze znásilnění lákal ženy na slib, že jim udělá profesionální fotky. Policie hledá další oběti

Číst článek

„Na základě vašeho podnětu/dotazu jsme ale přijali vlastní opatření k činnosti našich strážníků,“ napsala serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Autorka v příspěvku vyzývá rodiče, aby s dětmi komunikovali a připomněli jim, jak bezpečně komunikovat s cizími lidmi.

V podobných případech policejní mluvčí doporučuje, aby okamžitě rodiče se synem šli událost oznámit na místní oddělení. „Kolegové mohou okamžitě dojít na místo a případně zajistit podezřelého nebo okamžitě začít jednat. Takže facebook ano, je to také možnost, ale je lepší to osobně nahlásit na místním oddělení,“ doplnil mluvčí pražských policistů Rybanský.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme