‚Zbyly jen obvodové zdi.‘ Na Berounsku hořel sklad pyrotechniky, policie evakuovala čtyři rodinné domy

Hasiči zasahují u požáru skladu a výrobny pyrotechniky v obci Praskolesy na Berounsku. Informovali o tom na síti X. Na místě údajně nejsou žádní zranění, ale ze skladu zbyly jen ohořelé zdi. Požár se postupně daří hasit, na místě zůstává deset jednotek, upřesnil pro Radiožurnál mluvčí hasičů.

Praskolesy (Berounsko) (Aktualizováno: 19:21 14. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího středočeských hasičů Jana Sýkory došlo kromě požáru i k několika výbuchům. „Co bylo tím prvotním impulzem, v současné době říci nemůžeme. Situace se na místě z hlediska okolí poměrně rychle zlepšuje. Na druhou stranu nejsme schopni zatím do objektu úplně vstoupit,“ řekl pro Radiožurnál.

„Jedná se o objekt 25 na deset metrů, takže do něj můžeme vstupovat vodními proudy ze všech stran, ale fyzicky nikoliv, protože budova je natolik poničená a jsou tam zbytky pyrotechniky, že je to pro nás zatím nebezpečné,“ vysvětloval Sýkora a potvrdil, že neevidují žádné zraněné.

Chvíli po 18.00 hasičský sbor Středočeského kraje uvedl, že zahájili kontrolu objektu a rozhrabavaní ohnisek požáru. Na místě zasahovalo šestnáct profesionálních a třicet dobrovolných hasičů, okolí požáru hlídalo dvanáct policejních aut. Policisté uzavřeli příjezdové cesty a evakuovali obyvatele blízkých čtyř rodinných domů.

„Na místě je i policejní pyrotechnik, který provede pyrotechnickou prohlídku objektu,“ doplnila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová. Preventivní pyrotechnický průzkum potvrdili i hasiči. Příčiny požáru zatím podle hasičů ani policie nejsou jasné.

Štěpán Pokorný, Anna Müllerová, job Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme