Stanjura: Chystáme se na převzetí moci. Sociální demokraté jednání odmítli

Předseda ODS Petr Fiala ohlašuje, že opoziční strany vyhlásí příští týden vládě nedůvěru. Zatím shánějí dostatečný počet hlasů. „Oficiálně jsme vyzvali vedení sociální demokracie, neformálně hovoříme s kolegy z vládního tábora tak, jak je to běžné v Poslanecké sněmovně,“ řekl ve středu ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

dvacet minut radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Stanjura | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

O vyslovení nedůvěry vládě občanští demokraté podle Stanjury nejednají s hnutím ANO, komunisté jsou pak Babišovým nejvěrnějším spojencem. Vyzvali ale k jednání předsedu ČSSD Jana Hamáčka.

Přehrát

00:00 / 00:00

„KDU-ČSL je jeden z partnerů, který přichází do úvahy pro předvolební koalici,“ říká Zbyněk Stanjura

„Bohužel sociální demokraté jednání odmítli, opakovaně je vyzýváme a máme prostor do příští středy,“ vysvětluje.

Pokud se podaří vyslovit vládě nedůvěru, tak existují tři politická řešení – pokračování koalice s jiným premiérem, jiná koalice nebo předčasné volby. „Každá z tří možností je možná,“ dodává Stanjura.

Stanjura také nesouhlasí s názorem, že by opozice byla roztříštěná, v klíčových otázkách stojí bok po boku a vystupuje proti Andreji Babišovi. „Spolupracujeme velmi často,“ upozorňuje.

Ambicí ODS je také podle něj vyhrát příští parlamentní volby a sestavovat vládu, zvažují také, zda nevytvoří předvolební koalici. KDU-ČSL je pak podle Stanjury jeden z partnerů, který přichází do úvahy. „Nepotřebujeme funkce stínových ministrů. Na programu intenzivně pracujeme, chystáme se na převzetí moci,“ uzavírá.

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme