‚Uvítal bych dohodu a rezignaci.‘ Stanjura chce požádat Klause mladšího, aby opustil školský výbor

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura by se s Václavem Klausem mladším rád dohodl, že dobrovolně opustí funkci předsedy sněmovního školského výboru. Klause v sobotu vyloučil z ODS výkonný výbor strany. Stanjura v otázkách Václava Moravce také uvedl, že se neobává toho, že by sněmovní frakci občanských demokratů po vyloučení Klause mladšího ze strany, a tím i ze sněmovního klubu, opustili další členové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Stanjura (ODS) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Jsem pevně přesvědčen o tom, že v klubu ODS zůstane 24 poslanců,“ řekl Stanjura. Klausovo vyloučení nebude podle něho znamenat ani žádné štěpení ODS.

‚Dlouhodobě poškozuje dobré jméno strany.‘ Výkonná rada vyloučila Klause mladšího z ODS

Číst článek

Klause mladšího vyloučila v sobotu z ODS stranická výkonná rada kvůli značným názorovým rozdílům na některé programové záležitosti, Klaus podle špiček ODS „svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozuje dobré jméno ODS“.

Stanjura hodlá Klause mladšího požádat, aby rezignoval na funkci předsedy sněmovního školského výboru, výsledek předvídat nechtěl. Pokud by Klaus neodstoupil, občanští demokraté podle Stanjury nabídnou výboru jiného předsedu z řada svých poslanců. „Já bych uvítal dohodu a rezignaci,“ dodal Stanjura.

Poslanci ubyli i klubu SPD

Štěpení se neobává v šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Z SPD vystoupili v pátek poslanci Jan Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová, podle Fialy už nejsou ani ve frakci. Fiala soudí, že po rezignaci tří moravskoslezských poslanců na členství v SPD zůstane sněmovní frakce devatenáctičlenná. Dosud měla 22 členů.

O sněmovních funkcích Volného bude podle Fialy jednat poslanecký klub SPD. Volný je místopředsedou evropského výboru a vede podvýbor pro regionální školství. Funkce ve výborech mají také Bojko a Nevludová, Bojko je místopředsedou zemědělského výboru a Nevludová kontrolního výboru. Všichni tři poslanci odešli z SPD kvůli vnitřním sporům v hnutí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme