Zbytek dětské mobilní nemocnice míří do Kolomba

Do srílanského Kolomba má dnes odpoledne odletět z Prahy zbytek dětské mobilní nemocnice, která na jihu země nahradí zdravotnické zařízení zničené vlnou tsunami.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polní nemocnice

Polní nemocnice | Foto: Rádio Praha

První část humanitární mise se přemístila na počátku minulého týdne, většina personálu se měla připojit minulý pátek. Kvůli rozšíření nákladu však výprava čekala na dnešní, speciálně vypravený let.

V mobilní pediatrické ambulanci čtvrt roku pomáhat nemocným a zraněným dětem. "Lékaři budou 4, zdravotních sester je 10, zbytek jsou lidé pomocného personálu, jsou to lidé, kteří budou dělat všechno," řekl ve vysílání Radiožurnálu šéf mise Jaromír Dolanský ze společnosti Hand for Help. "Péče by měla znamenat pro začátek rozšířená ambulance bez dlouhodobé hospitalizace."

Nahradí tak část nemocnice, kterou vlna tsunami zničila. "Pro začátek jsme nabídli pohotovostní lůžka a kompletní zázemí na běžné ošetřování. Na základě žádosti srílanské strany se snažíme rozšířit naši působnost o další lékaře a lékařský materiál, protože ta spádová oblast, která je teď postižená, nemá vlastní nemocnici."

Lékaři a zdravotníci budou pracovat v oblasti města Galle, kde vlna tsunami zničila tamní nemocnici s porodnicí. Koncem ledna tým doplní ještě sedm porodníků a gynekologů. Celá mise vyjde na více než 6 miliónů korun. Tuto částku si záchranáři půjčili. Protože se díky solidaritě naší veřejnosti na jejich kontě shromáždily už 4 milióny korun, dobrovolníci věří, že se jim bankovní úvěr podaří brzy splatit.

Ivana Bernáthová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme