Zda řídil ústecký policejní ředitel s alkoholem v krvi, prošetřuje inspekce

Inspekce ministra vnitra prošetřuje podezření, že ústecký policejní ředitel Zdeněk Havlíček řídil auto pod vlivem alkoholu. Havlíček ale tvrdí, že se podrobil standardní prověrce na alkohol, která alkohol nezjistila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní automobily | Foto: Jan Rosenauer

Podle zástupce ředitele ústeckých městských strážníků Jana Novotného upozornila na vrávorajícího muže jedna z místních obyvatelek. Na linku 156 volala neznámá žena, která uvedla, že do vozidla nastupuje velmi podnapilý muž, že má strach, aby nezpůsobil dopravní nehodu. Strážníci muže zajistili, a protože nemohou zjišťovat přítomnost alkoholu v krvi řidiče, přivolali kolegy z české policie.

Jestli oni prověrku na alkohol provedli, nechce inspekce ministra vnitra potvrdit. To nám řekla ředitelka tiskového odboru Marie Masaříová. "Já vám ani nemohu potvrdit, jakým způsobem byla kontrola alkoholu provedena. Můžu potvrdit pouze to, že inspekce prověřuje informace, podle kterých údajně policejní ředitel jel pod vlivem alkoholu."

Policejní ředitel Zdeněk Havlíček tvrdí, že opilý neřídil. Svou indispozici vysvětlil zdravotními potížemi. "Mohu pouze uvést, že jsem v uvedené restauraci vypil jednu černou kávu a dvě koly. V průběhu cesty domů mne tělesná slabost přinutila zastavit, a udělal jsem to zejména proto, abych neohrozil další účastníky silničního provozu." Případ by měla inspekce ministra vnitra ukončit v následujících týdnech.

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme