Ředitel teplického gymnázia vysvětloval slova o zakopání Zemanových portrétů. Za výroky se má omluvit

Náměstek ústeckého hejtmana pro školství Petr Šmíd z SPD-SPO ve čtvrtek řešil s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem jeho reakci na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana. Bergman před týdnem na sociální síť napsal, že chce nechat prezidentovy portréty ze skladu zahrabat do kompostu. Bergman se po jednání Šmídovi omluvil.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Gymnázia Teplice Zdeněk Bergman.

Ředitel Gymnázia Teplice Zdeněk Bergman. | Zdroj: www.z-bergman.cz

Status na facebook napsal Zdeněk Bergman poté, co prezident znovu použil vulgarismy v živém vysílání Radiožurnálu. Kauza údajně poškodila kraj jako zřizovatele gymnázia i rodinu náměstka Petra Šmída z SPD SPO.

„Mně a mé rodině tento stav ubližuje. Dostávám výhrůžné esemesky a e-maily,“ řekl Šmíd.

Ředitel gymnázia Zdeněk Bergman se proto náměstkovi ve čtvrtek omluvil. „Rozhodně jsem tím nesledoval, abych způsobil problém Ústeckému kraji nebo osobně panu náměstkovi a už vůbec ne jeho rodině. Takže prohlašuji, že tohle je mi líto,“ okomentoval věc Bergman. Za svým statusem na facebooku si ale ředitel Bergman stojí.

Podle informací serveru Lidovky.cz ze schůzky ředitele s náměstkem vzešla dohoda, že se za incident Bergman omluví v médiích. Šmíd chce také navrhnout zkrácení jeho finančních odměn.

Vyjádření na sociální síti bylo podle Bergmana expresivní.

„Ve skutečnosti jsem samozřejmě školníkovi žádný takový pokyn (zahrabat obrazy do kompostu, pozn. red.) nedal. Ty obrazy jsou dál v tom skladu. Ale chtěl jsem tím vyjádřit to, že s návratem obrazů na čelní stěny učeben rozhodně nepočítám,“ uvedl Bergman.

Ředitel sundal obrazy ze stěn ve třídách před čtyřmi lety, když Zeman použil sprostá slova poprvé. „Chtěl jsem tím (nyní) vyjádřit, že jestliže dosud byly obrazy pana prezidenta ve skladu a já jsem uvažoval o tom, že je třeba jednou vrátím, tak po tom dalším excesu pana prezidenta jsem se rozhodl, že už je nikdy nevrátím,“ řekl v úterý Bergman, který kandidoval do Senátu za Teplicko jako nestraník za Senátor 21. Probojoval se do finále s Jaroslavem Kuberou (ODS).

Jan Bachorík, dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme