Zdeněk Bulawa zůstane ve vězení o rok déle

Ostravský krajský soud zpřísnil trest řidiči mercedesu, který při dopravní nehodě v Českém Těšíně zabil tři policisty. Opilý podnikatel Zdeněk Bulawa loni v říjnu narazil ve 130kilometrové rychlosti do policejní felicie. Osádka vozu byla na místě mrtvá. Karvinský soudce ho za to letos v červnu poslal na tři roky za mříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Bulawa | Foto: Dan Krzywoň

Státní zástupce se proti nečekaně mírnému trestu odvolal. Krajský soud mu dal nyní za pravdu a Bulawovi nově vyměřil trest přísnější - čtyři roky ve vězení.

Zdeněk Bulawa se během soudního procesu přiznal, že před osudnou jízdou pil a jel nepřiměřenou rychlostí. Podle karvinského soudu ale nebyl jediným a hlavním viníkem srážky. Policejní auto při otáčení vjelo na hlavní silnici z vedlejší a vůbec nerespektovalo dopravní značku Stop.

Státní zástupce Richard Fanta není ani se čtyřletým trestem spokojen. Pro řidiče mercedesu požadoval až desetiletý trest. "Je to vysoce společensky nebezpečné, zejména vzhledem k neodčinitelným následkům. Krajské státní zastupitelství zváží možnost podání mimořádného opravného prostředku, což je dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně."

Verdikt neuspokojil ani příbuzné mrtvých policistů. Matka řidiče policejního vozu Jaroslava Rusnoková odmítá, že by její syn nesl za nehodu jakoukoli vinu, jak se snažil dokázat Bulawa. "Nejsem spokojená, protože Martin neudělal nic, žádnou vinu. Pan Bulawa se dopustil šesti přestupků - alkohol, neposkytnutí pomoci. Je to necharakterní, nelítostný člověk; on si myslí, že když má peníze, tak má i moc."

Příbuzní Zdeňka Bulawy si naopak myslí, že se stal obětí policistů, kteří podle nich nehodu prošetřovali s jediným cílem - pomstít své mrtvé kolegy.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme