Primátor Hřib: Libeňský most se začne opravovat až v roce 2023. Problémem jsou rozpočet i dokumentace

Libeňský most se začne opravovat až v roce 2023. V rozhovoru pro server Novinky.cz to řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Oprava mostu přitom byla prioritou a nový primátor kvůli ní kritizoval starou koalici. Problémem je podle Hřiba příprava rekonstrukce a projektová dokumentace. Do té doby bude město investovat, aby most do té doby vydržel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libeňský most se začne opravovat až v roce 2023 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„(Libeňský most) se začne opravovat až v roce 2023,“ řekl Hřib. Nové pražské koalici totiž vadí připravená projektová dokumentace k opravě, kterou nechal udělat minulý náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Praha chce letos začít s přípravou rekonstrukcí velkých mostů. Oprav ale zatím moc neprovede

Číst článek

Podle pražského primátora totiž nejde o citlivou rekonstrukci. „Spočívala v tom, že se ten most napůl zboří a na starých pilířích se postaví nový most,“ dodal s tím, že jiné varianty, jako „že by se třeba nějak rozšiřoval na most dálničního typu, ve skutečnosti nedávají žádný smysl.“ Problémem je podle Hřiba také rozpočet, který není nafukovací.

K opravě přitom nemusí vůbec dojít, protože po komunálních volbách v roce 2022 už může Prahu vést jiná koalice s jiným názorem na opravu mostu. Na to Hřib reagoval, že chystají další věci v oblasti pražských mostů.

„Například se začne stavět Trojská lávka. Dostaví se příští rok. V roce 2021 se začne opravovat Hlávkův most, který je ve špatném stavu a je významný z hlediska dopravní infrastruktury,“ řekl.

Zdeněk Hřib | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme