Tvůrce policejní reorganizace Laube odešel z České pošty, staral se o ochranu před vnitřní kriminalitou

Autor policejní reorganizace a exnáměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube podle informací České televize odešel z České pošty. Od roku 2017 v ní pracoval jako ředitel odboru inspekce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Laube | Zdroj: Profimedia

Exnáměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube se stal ředitelem odboru inspekce České pošty v lednu 2017. Zvítězil tehdy ve výběrovém řízení na funkci, která byla volná od prosince, kdy z ní odešel bezpečnostní expert Petr Brázda, informuje Česká televize.

Žalobce Komár se neprovinil, když informoval média o předvolání Tuhého s Laubem, rozhodl soud

Číst článek

Laube měl na starost ochranu před vnější kriminalitou vůči České poště a prevenci a postih zaměstnanců, kteří by se dopustili porušení vnitřních pravidel.

Policejní reorganizace

Laube je znám jako hlavního tvůrce policejní reorganizace, kvůli které skončil tehdejší ředitel protimafiánského odboru Robert Šlachta. Věc vyvolala velké napětí na politické scéně.

V září 2016 Laube od policie odešel. Jeho tehdejší nadřízený, policejní prezident Tomáš Tuhý, k tomu tehdy řekl, že měl dlouhodobě zdravotní problémy. Radiožurnál upozornil, že Laube odešel s doživotní rentou zhruba 51 tisíc korun.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme