Komunista Ondráček znovu neuspěl. Poslanci ho nezvolili šéfem komise pro kontrolu GIBS

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) nepovede sněmovní Komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poslanecká sněmovna ho nezvolila v opakované volbě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Ondráček potřeboval ke zvolení 94 hlasů, dostal jich 83. Hlasovací lístky si vyzvedlo 186 poslanců, volby se zúčastnilo 128 z nich. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Uskuteční se nová volba, do níž budou moci kluby navrhovat nové kandidáty. Zatím není jasné, kdy se bude konat.

Ondráček řekl, že výsledek volby respektuje. „Je to rozhodnutí orgánu sněmovny nebo poslanců a já to respektuji. Pokud se náš politický klub rozhodne, že mám být znovu nominantem, budu respektovat jejich rozhodnutí,“ řekl pro Radiožurnál Ondráček.

Rozhovor s poslancem Zdeňkem Ondráčkem najdete ZDE.

Reakce zahraničních médií na Ondráčka: policista z komunistické éry i manévrování nového premiéra

Číst článek

Poslanecká sněmovna zvolila kontroverzního kandidáta KSČM Ondráčka šéfem komise už v prosinci, předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) ale výsledek pro pochyby o počtu hlasů nutných pro zvolení zrušil.

Proti demonstrantům

Jeho nominaci předcházela kritika, Ondráčka odmítala například ČSSD. „Někdo, kdo se v roce 1989 v rámci Palachova týdne podílel na zákrocích proti demonstrantům, by neměl stát v čele komise pro kontrolu GIBS,“ řekl šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka.

Podle něj jsou možnosti, jak situaci řešit: Buď KSČM navrhne jiného kandidáta, nebo se o pozici bude ucházet jiná sněmovní frakce.

hm, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme