Zdeněk Škromach zvažuje odchod z vlády

Sociální demokraty povede v následujících dvou letech tandemStanislav Gross - Bohuslav Sobotka. Zdeněk Škromach neuspěl ve volbě předsedy ani prvního místopředsedy strany. Rozhodl se, že na další funkce kandidovat nebude a oznámil, že do týdne řekne Grossovi, jestli zůstane ve vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman a Zdeněk Škromach | Foto: Igor Šefr

Podle Škromacha volba tohoto vedení strany bude pravděpodobně znamenat konec této vládní koalice: "Myslí, že pokud lidovci odejdou z vlády, pak ta vláda končí. Nově zvolený předseda bude muset hledat nějakou jinou aletrnativu toho, aby dodržel to, co slíbil, to znamená, že udrží sociální demokracie ve vládě až do konce volebního období."

Stanislav Gross ubezpeoval Škromacha, že ho nikdy nechtěl odstranit z vládního kabinetu. Vyzval ho, aby setrval, protože sociální demokracie ho potřebuje. "Zdeňku, stojíme o tebe, protože zastupuješ významnou část sociální demokracie," zdůraznil Gross.

Sjezd ČSSD jasnou většinou přijal usnesení vyzývající premiéra, ministry za ČSSD a poslance, aby zabránili konání předčasných voleb. Delegáti schválili i rezoluci, aby v případě rozpadu současné vládní koalice s lidovci a unionisty ČSSD pokračovala v plnění programového prohlášení ČSSD až do konání řádných voleb, které se mají konat příští rok.

Milan Kopp, Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme