Zdravotně postižení se bojí o průkazky i příspěvky na mobilitu

Zdravotně postižení se obávají, že kvůli nové vyhlášce ministerstva práce a sociálních věcí přijdou o příspěvek na péči nebo průkazku ZTP. O změně pravidel budou v úterý mluvit se zástupci resortu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace zdravotně postižených

demonstrace zdravotně postižených | Foto: Filip Jandourek

Na schůzce budou mimo jiné požadovat to, aby se zpřesnila kritéria hodnocení zdravotního stavu hendikepovaných. Chtějí také prosadit, aby o příspěvku na péči nerozhodoval pouze posudkový lékař, ale několikačlenný tým odborníků.

„My jsme analyzovali celou situaci a zjistili jsme, že tisíce, možná desetitisíce lidí by přišly o průkazku ZTP nebo ZTP/P. Desetitisíce lidí by vůbec nedostávaly příspěvek na mobilitu, byly by velmi poškozeny,“ uvedl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

„Proto jsme se rozhodli trvat na těch jednotlivých kritériích. Pokud nezmění ministerstvo svůj názor, tak budeme protestovat,“ varoval Krása.

Martina Spěváčková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme