Zdravotní pojišťovny jednají s lékaři a nemocnicemi o nových smlouvách

Zástupci pojišťoven, nemocnic a lékařů mají dnes na programu další kolo vyjednávání o nových smlouvách. Ty stávající vyprší většinou v červnu. Jak Radiožurnálu řekl výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček, jednání může ovlivnit i to, že novým šéfem Lékářské komory se stal Milan Kubek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdravotní pojišťovny | Foto: Věra Luptáková

Kvůli němu se podle Gajdáčka mluví o tom, že pojišťovny nechtějí prodloužit smlouvy s deseti až 15 procenty zdravotnických zařízení. Jak ředitel Gajdáček dodává, očekává, že se ale bez problémů dohodnou.

"My jsme říkali, že připadá v úvahu kolem 10 %, ale skutečnost bude zřejmě podstatně mírnější. Myslím si, že současný prezident lékařské komory nafoukl tu bublinu, aby se pak mohl postavit do role záchrance, ale nechceme mu tuto příležitost dát. Myslím, že tak jako minulé jednání, bude i to dnešní konstruktivní. Nezadrhli jsme se na žádném zásadním problému a jsme schopni se domluvit," předpověděl Gajdáček.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme