Zdravotní pojišťovny zaplatí lázně většímu počtu pacientů

Lázně budou dostupnější. Pojišťovny budou nově hradit pacientům čtyři týdny pobytu v lázních místo nynějších tří. Týká se to lidí po těžkých úrazech a s chronickými onemocněními. Rozhodla o tom Poslanecká sněmovna, když v závěrečném hlasování schválila novelu o veřejném zdravotním pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlety s Dvojkou, Priessnitzovy lázně, Aqua Nordic Walking | Foto: David Migal

„Pro pacienty je to velmi dobrá zpráva a pro lázně je to také dobrá zpráva,“ poznamenal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Do lázeňství by díky změně mělo přibýt asi půl miliardy korun ročně.

O peníze přišly lázně kvůli omezující vyhlášce bývalého šéfa resortu Leoše Hegra (TOP 09). Ústavní soud však předpis zrušil a nechal ho platit jen do konce letošního roku.

Exministr Leoš Heger a poslanec TOP 09 byl před dnešním hlasováním pro částečný návrat k původnímu stavu.

„Návrat k tomu předchozímu režimu čtyř týdnů není stoprocentní. Je převážně pro případy, které vyžadují rehabilitační léčbu. Tam si myslím, že je léčba v rehabilitačních lázních na místě,“ řekl.

Podle ministra Němečka se pobyt bude prodlužovat pacientům, kteří se léčí s nemocemi oběhového, dýchacího a pohybového ústrojí, duševními poruchami a kožními nebo gynekologickými onemocněními.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme