Zdravotní stav dvouleté holčičky je stále kritický

Dvouletá holčička, kterou včera ráno srazil autem v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze opilý lékař, je stále na jednotce intenzivní péče Thomayerovy nemocnice. Včera se podrobila šestihodinové operaci, podle mluvčího nemocnice Petra Macha je ale těžké v tuto chvíli předvídat, jak se bude její stav vyvíjet dál. "Zdravotní stav dívenky lze označit jako stále kritický, přestože je holčička je relativně stabilizována. Podle našich lékařů z kliniky dětské chirurgie a traumatologie budou rozhodující nejbližší dva až tři dny."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nabourané auto | Foto: Michal Doležal

Její stav by ale měl být stabilizovaný. Její rodiče si nepřejí zvěřejňovat žádné další informace.

K nehodě došlo včera přímo v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Opilý 48letý lékař srazil autem dvouletou holčičku i její matku, když odcházely po ošetření z oční kliniky. Jeho auto přimáčklo holčičku ke kolu stojícího nákladního vozu. Těžce zraněné dítě odvezli do fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči. Na dětské traumatologii odpoledne podstoupila šestihodinovou operaci a nyní je její stav stabilizovaný, i když kritický. Matka byla po vyšetření propuštěna do domácího léčení.

Podle lékařů budou rozhodující následující dva až tři dny. Děvčátko utrpělo při nehodě těžká zranění hlavy, vnitřních orgánů a nohy. Teď leží na jednotce intenzivní péče a žádná další operace ji zřejmě nečeká.

Vedoucí lékař novorozeneckého oddělení měl v době nehody v krvi 3,28 promile alkoholu. Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech přijala opatření, aby se personál neopíjel. Nehodu vyšetřuje policie, lékaře zřejmě čeká výpověď i trestní stíhání. A to ve chvíli, kdy to dovolí jeho stav.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme