Zdravotní stav Pavla Dostála je velmi vážný

Zdravotní stav ministra kultury Pavla Dostála se v noci výrazně zhoršil. Jak uvádí server Novinky, je velmi vážný. Dostál je od loňského prosince v péči odborníků Masarykova onkologického ústavu v Brně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Dostál | Foto: Archiv ČRo

Léčba má zabránit recidivě nádoru a zlikvidovat zhoubné metastáze. Jeho stav se střídavě zlepšuje a zhoršuje. V týdnu jej navštívili prezident Václav Klaus a premiér Jiří Paroubek. Celou dobu je u něj také rodina.

Naposledy se Dostál sešel se svými stranickými kolegy a politickou reprezentací koncem června při jednání sněmovny. Obhajoval tehdy novely zákona o církvích a náboženských společnostech.

S poslanci se poté rozloučil a popřál jim pěkné prázdniny. "A kdybychom se nepotkali po dovolené, přeji vám všem volební úspěch," řekl tehdy poslancům.

Loni na podzim pražští lékaři dvaašedesátiletému Dostálovi odstranili nádor ze slinivky břišní, později ministr uvedl, že nemoc zasáhla i játra. Koncem loňského roku zahájil Dostál léčbu v brněnské nemocnici, kde absolvoval série chemoterapií a menší chirurgický zákrok.

Zvažovala se i další operace. Nejdříve na léčebné procedury ministr dojížděl jednou týdně, v poslední době byl ale v nemocnici již několikrát hospitalizován. O svém zdravotním stavu ministr nerad hovoří, často o něm žertuje. Před časem Dostál uvedl, že kvůli léčení rakoviny zvažuje odchod z politiky.

Dostál se ve vrcholné politice pohybuje od začátku 90. let, v současnosti je služebně nejstarším členem kabinetu Jiřího Paroubka. Ministrem kultury je od roku 1998, působil i ve vládách Miloše Zemana, Vladimíra Špidly a Stanislava Grosse.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme