Zdravotní stav Václava Havla se nezhoršuje

Zánět plic exprezidenta Václava Havla se nezhoršuje. Stabilní stav potvrdili ošetřující lékaři, i když stále nevylučují komplikace. U Havlova onemocnění doktoři současně očekávají kolísavý průběh. Primářka oddělení ARO Nemocnice v Praze-Motole Martina Pelichovská potvrdila, že výsledky většiny vyšetření jsou uspokojivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

"Nicméně při ranním vyšetření se objevil mírně zhoršený poslechový nález nad dolní částí levé plíce. Po rentgenovém vyšetření se ukázalo, že tam je malé množství tekutiny, které se odrazilo na poslechovém nálezu," vysvětlila primářka Pelichovská.

Václav Havel intenzivně rehabilituje a zmíněný poslech se už výrazně zlepšil. Dál potřebuje dechovou podporu, v dýchání mu pomáhá speciální maska. Vedení nemocnice proto vyzývá veřejnost, aby respektovala soukromí exprezidenta.

Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík k tomu řekl: "Protože různé skutečně i domnělé celebrity využijí každé příležitosti, aby k panu exprezidentovi pronikly, začínáme s tím mít velmi vážné problémy. Rozhodli jsme se proto, že naprosto jasným způsobem zakážeme návštěvy u pana Václava Havla. Je to s vědomím jeho i jeho rodiny. Budeme povolovat návštěvy u něj jen s přímým vědomím vedení nemocnice a příslušné kliniky."

Dalším důvodem zákazu návštěv je hrozba chřipkové epidemie, která se podle odborníků blíží. Hlavní hygienik České republiky Michael Vít informoval, že počet chřipkových onemocnění v Česku narostl za uplynulý týden skoro o 40 procent.

Šéf nemocnice v pražském Motole Miloslav Ludvík také potvrdil, že exprezidenta navštívil premiér Mirek Topolánek: "Setrvali spolu asi 10 až 15 minut v rozhovoru. Bylo na panu exprezidentovi vidět, že ho tato návštěva potěšila. Přímo se chtěl s panem premiérem potkat."

Kvůli akutnímu zánětu průdušek, který komplikovala srdeční arytmie, se Václav Havel léčil na začátku loňského roku.

Přečtěte si také předcházející informace:
Václav Havel už se cítí lépe, jeho stav je ale i nadále vážný
Konsilium: Zdravotní stav Václava Havla je stabilizovaný, ale vážný
Bývalý prezident Václav Havel byl propuštěn domů z nemocnice
Bývalý prezident Václav Havel je kvůli srdeční arytmii v nemocnici

Nikola Bojčev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme